czwartek, 4 września 2008

28 września od godz 12 na Placu Zbawiciela

Podczas wrześniowego Kramu Zrób albo Kup wyścigi nakręcanych żab w basenie, wymiana jedzenia, wata cukrowa, sprzedaż gadżetów znanych polskich designerów i alternatywnych projektantów mody oraz pokaz mody-performance Darii Salamon (http://www.fanfaronada.eu/) w oprawie muzycznej Radosława Dudy, a na sam koniec zwariowany KONCERT - BAABUNIO. Całość odbędzie się w Planie B i na Placu Zbawiciela.

A teraz o gościach - BAABUNIO to:
BARTEK WEBER - jedna z czołowych postaci warszawskiego muzycznego undergroundu. Doskonale wpisuje się w wielowątkowy, barwny, śmiały krajobraz niezależnego stołecznego muzycznego tygla. Wnosi do niego sporą dawkę humoru, nieco sowizdrzalskiego ducha. Liczba projektów - mniej lub bardziej stałych - w których maczał palce, jest długa. Począwszy od 'Primitivo', przez efemeryczny, improwizujący kolektyw 'Fotojondro' i inne powoływane ad hoc składy, udział w pierwszej edycji i debiutanckiej płycie 'Elektrolotu', po kowbojską groteskę pt. 'Mitch & Mitch'. Sztandarowa formacja Bartka to rewelacyjna 'Baaba'. Zespół wydał ostatnio nakładem wytwórni Lado ABC, album z remiksami pt. "Remixas Con Gas". Bartweba wystepuje solo grając muzykę do spektakli i w duetach z pomoca zaprzyjaźnionych muzyków (m.bunio.s, Wojtek Mazolewski,), m.in. na festiwalach JAZ, Zdaerzenia oraz MS Stubnitz. Otrzymał nagrody za muzykę do niemych filmów z początku wieku "Nowa Scieżka" w Warszawie. Pod nazwa 'bartweba' wydał płytę dla oficyny mik.musik - Bartweba - Superrityn (baa) rmxs. http://www.baaba.org/
M.BUNIO.S - właściwie Michał Bunio Skrok, eksploruje instrumentalną i eksperymantalną warstwę rocka oraz szeroko pojętej elektroniki. Nie ogranicza się niczym. Najważniejszym motorem do działania jest samo życie, miłość oraz po prostu czysta, emocjonalna wręcz zwierzęca potrzeba wyrzucenia z siebie kilku dźwięków, których źródła nie potrafi wtedy okiełznać, usprawiedliwić a tym bardziej usystematyzować czy opisać ich pochodzenie. Od 1993 roku praktycznie i aktywnie uczestniczy w przeróżnych dokonaniach około-muzycznych na terenie 3miasta i warszawy. Po jakimś czasie kołatania się pomiędzy różnymi składami i projektami zaczął grać w zespole Ludzie współtworząc kolektyw Pracownia Ludzie Gdańsk. Formacja Ludzie ewoluowała od punk-rockowej energii, poprzez jazzowo-improwizowane transy na post-rockowo-elektronicznych kolażach kończąc. Zagrali wiele koncertów na terenie całej Polski, oraz we Francji i Austrii. Bunio ma na koncie niezliczone kolaboracje, m.in. z Maciem Morettim, grupą Pink Freud, Bassisters Orchestra, Jerzym Mazzolem (płyta "Muzyka dla supersamów" oraz audycje 'Mazzoleum' na antenie Jazz Radia i Radiostacji), Paralaksą, Fiszem, Arszynem... Wraz Bartkiem Weberem tworzy projekt BAABUNIO. W formacji DICK4DICK przywdziewa postać BOBBY DICKA, gitarzysty oraz wokalisty.

Radkek Duda – znany wielu jako Radosław Błogostan z Bauaganu Mistrzów - zespołu, który tworzy muzykę określaną mianem „Międzystyl”. 1-go czerwca nakładem wytwórni Wielkie Joł ukazała się pierwsza płyta Bauaganu zatytułowana Plac Zabaw. Działka Radka w Bałaganie to instrumenty klawiszowe, flet, głos, sample. Wraz z Błażejem Górnickim i Weroniką Lewandowską założył Plan.kton - multimedialny projekt - Slam Poetry+muzyka elektroniczna+futurystyczne animacje. Z Danielem Pigońskim działa w projekcie Staccato Cat, a z Tomaszem Dudą stworzył duet D Kwadrat, ale prowadzi również aktywną działalność solową (koncerty na pianino i elektronikę, elektroniczne live acty).

Daria Salamon to projektantka z zawodu i zamiłowania. Ukończyła Wyższą Szkołę Sztuk Pięknych (HdK) w Berlinie na Wydziale Eksperymentalnego Projektowania Odzieży w 2001 roku. Zdobywała doświadczenie na niemieckim rynku przemysłu odzieżowego. Przesycona komercyjnymi trendami i uniformowością masowych produktów zdecydowała wrócić do kraju i zacząć realizować własne pomysły. 5 lat temu wraz z Gosią Czerwińską Daria założyła Fanfaronadę. Ideą założycielek było tworzenie mody dla osób, które lubią rzeczy oryginalne i nieprzeciętne. Wspólnie stworzyły sporo kolekcji, zorganizowały kilka pokazów mody – peformanceów, masę sesji zdjęciowych. Od ponad roku Daria pracuje sama. Nadal podąża za tą samą ideą. Tworzy krótkie serie miejskich ciuchów i dodatków w bajkowej stylistyce.

Brak komentarzy: